Wszystkie prace zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa. Jeśli zdarza się inaczej - wyraźnie o tym informuję. Uszanuj to, proszę, i nie kopiuj, nie rozpowszechniaj zdjęć, tekstów oraz wzorów prac bez mojej zgody.

sobota, 31 października 2015

Wianki

Natura jest piękna, nie ma co do tego wątpliwości. Zachwyca różnorodnością form i bogactwem kolorów o każdej porze roku. W tym roku piękno jesiennej przyrody wykorzystałam do zrobienia wianków na groby naszych bliskich. Wianki nie są duże, nie mierzyłam żadnego, ale wydaje mi się, że mają ok. 30 cm; wystarczająco dużo, żeby wstawić w środek znicz. Powstało sześć takich wianków, po jednym na każdy grób. 
Do ich zrobienia wykorzystałam to, co udało mi się znaleźć w okolicy: gałęzie brzozy, świerku, sosny i tuje. Wcześniej nazbierałam duże ilości liści klonu, z których powstały różyczki.Z jesiennego spaceru wróciłam z koszykiem łupów: suchymi trawami, owocami głogu, listkami i owocami aronii, zasuszonymi kwiatostanami hortensji, owocami lipy...Do tego dokupiłam gałązki kaszki, co nadało nieco lekkości wiankom. We wszystkich wiankach użyłam tych samych materiałów, choć każdy z nich  jest inny. Trudno byłoby zrobić dwa identyczne.Miło spędziłam czas pracując nad wiankami. Delektowałam się słoneczną jesienną pogodą i pracą. Lubię tworzyć.I na dowód, że rzeczywiście było ich sześć - fotografia zbiorowa.


14 komentarzy:

 1. Bardzo ładna, takie inne od tych wszystkich plastikowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, tak! Plastik w tym roku został ograniczony do niezbędnego minimum. Dziękuję. :-)

   Usuń
 2. Piękne i jak orginalnie...:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdziwie jesienne :) Kolor róż bardzo mi przypadł do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie jesienne róże... Gdybym znalazłam więcej liści klonowych wybarwionych na czerwono, róże byłyby bardziej kolorowe. Ale i tak jest bardzo dobrze. Dziękuję. :-)

   Usuń
 4. Wspaniale wykorzystałaś dary jesieni. Ciekawie, oryginalnie, naturalnie. Pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :-) Już myślę, w jaki sposób wykorzystać je w przyszłym roku...

   Usuń
 5. przepiękne :) dziękuję za udział w mojej zabawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :-) Ania mam na drugie. :-)

   Usuń

Napisz, co o tym myślisz. :) Dziękuję. :)